NK ŠN MAKSIMIR

Novosti vezane uz NK ŠN Makismir

Prilog HNTV-a o našoj Školi nogometa

Hrvatska nogometna televizija nedavno je snimala prilog o našoj školi za njihovu emisiju o Školama nogometa. Za emisiju su svoje izjave dali i neki od naših trenera – Mario Huzjak, Ivan Vranković, Martin Huzek, Marin Špoljarić, Ante Bašić…

 

Po čemu smo specifični?

Jedna smo od rijetkih škola koja ima razrađen plan i program rada na kojem smo dugo i pažljivo radili. Surađujemo s Coerver coaching Hrvatska gdje intenzivno radimo na razvoju tehnike, individualni rad, škola vratara, no prije svega pedagoški pristup nam je na prvom mjestu.

Vrlo mali broj djece završi u profesionalnom sportu, a što je s onim ostalima?

Odgovor na to pitanje dao je voditelj škole, Mario Huzjak: “To je upravo ono što je nama interesantno. Voljeli bismo da se šira populacija sve više uključuje u fizičku aktivnost, u tjelovježbu, pa makar i na razini da jednom tjedno odigraju partiju nogometa sa svojim društvom kasnije. Ako netko pokaže potencijal kao što je bilo situacija, mi tu djecu uključujemo u dodatne, individualne treninge i usmjeravamo ih u klubove u kojima će taj svoj potencijal moći dalje razvijati.”

Cilj je jedan, a to je bavljenje sportom zbog sporta, ne zbog rezultata!

Pogledajte prilog: